3 Aralık 2016 Cumartesi

Sene Sonu Mim

Ayy çok uzun zamandır mim yapmıyorduk, Cessie'de gördüm hemen iliştiriyorum şuraya. Bir yıl sonu yazısı yazacağım bu ay. Öyle 2016 bok gibi geçti ama elimi kolumu sallayarak da çıkmak istemiyorum buradan. Iyı hafta sonları herkese. Ben biraz dinlenmeli bir hafta sonu beklentisi içindeyim. Dün gece Doğa ile Asude'de oturup, Ankara ve Jeff Buckley hakkında bol bol sohbet ettik. En son votka shot felan yapıyorduk. Maymun gibi eve gelmişim. Kahve için, sevişin ve küs uyumayın. Sevgiler.
 
1)Kimse mükemmel değildir ama yine de eksikleri düzeltmek mümkün. Huylu huyundan vazgeçmez mi dersin? Yoksa şu huyumu değiştirsem hiç fena olmaz mı? Nedir o huyun? 2017 için kendinde değiştirmek istediklerin neler?

Buraya daha rasyonel şeyler yazmak isterdim, ne biliyim Tarçın'ın kumunu daha sıklıkla değiştircem, bulaşıkları bekletmicem, tahammül edemediğim çok selfie'li - çok bebekli arkadaş hesaplarını şak diye unf edicem, ne biliyim, salladığım ofis işlerime öncelik vericem gibi gibi. Ama huylu huyundan vazgeçmez, körü körüne olmayacak şeylere inanmayı bırakmalıyım. Mesela bu ülkede kadına davar gibi davranan insanların, yeşil yanmadan yola atlayan yayaların değişeceğine inanmamalıyım. Yeter, bitti, umudum kalmadı. Kusmuk içindeyim. Pamuk şeker görünümlü iyimserliğimi bir kenara bıraktım.
 
2)Meşhur Alaaddin'in Sihirli Lambası oldu ya kucağına düştü. Ve tabi ki 3 dilek hakkı verdi. Dikkatli düşün, klavyenden çıkan her cümleyi gerçeğe dönüştürebilir. Ne dilerdin?

Ğğğğğğğğğ 1. Valizimi topluyorum ve kedime pasaport çıkartıyorum. 2. Harika bir iş bulup 3.Berlin'e yerleşiyorum.

3)Şimdi gerçek hayata dönüyoruz, evin, çocukların, kendin, kedin.. için yeni yılda neler yapmak var aklında? Şimdiden düşünelim ki, yeni yıl kapıda hazırlıksız yakalanmayalım :)

Sihirli lambanın yaptıklarını. Ehehehe hayat bende hep ters köşe.

4)Piyangodan büyük ikramiye çıksa hepimiz dünyayı gezeriz değil mi? Sen neler yapmak isterdin? Bir de şöyle düşün, o istediklerin için çok para şart mı? Belki de değildir.

Ahahahahahhahagahaga bok değil. Tabi para şart. İki kuruş kenara koymadığım için mesele tatile Tokyo'ya gidemiyorum anca evropa. Ama hayaller çiçektir. Piyango parası ile evrende unutulmuş bir köye felan yerleşir, teknolojiyi dışlardım hayatımda.

5)Para para para. Para harcamadan da gerçekleştirebileceğin hayallerin vardır elbet. Haydi onları da paylaş, bekliyoruz.

Yağğğğ siz kafayı yemişsiniz, sevgiliye, eşe, dosta yapılan iyilikler dışında böyle bir şey yok.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder