14 Ocak 2014 Salı

Şapşik Sex Machine Yazısı

Yine bir Brandlife Ocak ayı e-letter'ından şapşik bir alıntı yaparak işlerime geri dönüyorum; tam 1 sex machine olun demiş burada yazar, gerçekten başka aklıma gelen bişi yok. Gerçi biraz düşününce çoğu haklı sonuçlar. Güzel okumalar, iyi bir haftanız olsun hadi bakalım xoxoxoxox

Sağlıklı ve Mutlu Yaşamak İçin Seks;

- Seks stresi azaltır. Sevişme sırasında vücudumuz dopamin salgılar ki; bunlar mutluluk hormonları olarak bilinen endorphin aka ve oxytoksinin bileşkesidir.
- Sevişmek vücut icin harika bir egzersizdir. Eğer haftada 3 kez en az 15 dakika seks yaparsanız bu yılda 7500 kalori yaktığınızı gösterir. Bu yaklaşık 100 kilometre koşmakla eş değerdedir. Derin nefes almak vücudunuza daha cok oksijen almanızı sağlar. Ayrıca testesteron ürettiğiniz için kemik ve adalelerinizi güçlendirir.
- Yüksek tansiyonu düşürür. Paisley Üniversitesi'nde yapılan araştırmalarda seksin diastolic katmanını düşürdüğü ispatlanmıştır.
- Bağışıklık sisteminizi güçlendirir. Seks sırasında vücudun ürettiği Immunoglobulin A, gribe yakalanmanızı önler.
- Seks yapmak gençleştirir. Royal Edinburg Hastanesi doktorlarından David Week'in yaptığı araştırmalara göre seksin hücre yenilenmesini hızlandırdığı ispatlanmıştır. Hatta kendisi bu konuyla ilgili “Secrets of the Superyoung” adlı bir kitap yazmıştır.
- Kalp krizi riskini % 45 civarında azaltır.
- Acıya dayanıklılığınızı yükseltir.
- Migrene çaredir.
- Yakınlık ve güven duygusu duymanızı sağlar. Mutlu seks vücudunuzun oksitosin hormonu üretmesine yardımcı olur. Bu hormon aşk ve mutluluk duygularınızı tetikler.
- Kanser riskini azaltır.
- Pelvis kaslarınızı güçlendirir.
- Prostat problemlerinden korunmanızı sağlar.
- Uyku kalitenizi yükseltir.
- Adet sırasındaki kasılmalarınızı engeller.
- Düzenli yapılan seksde ereksiyon problemi olan kişilerde zamanla düzelme görülür.
- Uzun yaşarsınız...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder