22 Mart 2012 Perşembe

hem şişko hem sorumsuz

Evi taşıdık ama pisliği bitmedi yemin ederim. sanki evimiz satıldı diye taşınmadık da, tutuğumuz evin eski kiracısının bokunu püsürünü tespit ettik, kadının evini temizlemek için taşındık çok afedersin götüm kadar eve. Biz kontrat yapmadan önce, eski kiracının bıraktığı bir takım eşyalar ile ev harmanlandı günlerce, geldik gittik kimse almamış. gün geldi çattı, taşınacağız, ne gelen var ne giden. Komşulara sorduk öğrenci mantığında, "gelen var mı teyze ya? " diye, yokmuş. Gelseydi alsaydı eşyalarını diye arkasından onca laf yedi kız. Biz taşındık yerleştik, bir kız çıktı geldi kapıya. "Ben Yıldız, Funda'nın eşyalarını almaya geldim."

Ahahahaha, ulan biz eşyaları taşıyan hurdacılara verdik dedi Sevinç. Ama tabi kendi tarzında söyledi, yani Dan!! diye, "bu saate kadar nerdeydiniz? Bizim pisliğimiz(!) eşyamız bize yetti zaten,kaç gün ev boş kaldı, keşke gelip alsaydınız" dedi. Hatun çok panikledi, ya diğer eşyalar önemli değil de, montlar vardı, onları almam gerekiyor diye ısrar etti. Yoklardı. Birazcık sevap işleyelim diye vermiştik adamlara. Üst kat komşunun kendisine haber vereceğini söylene söylene gitti. Ertesi gün, Sevco'yu yine aradı hatun, tekrar sordu montları, sevco yok dedi. Kız ağlayarak kapattı telefonu.

Evin eksiği sorunu bitmiyor.

Eğer zamanın çabuk geçmesini istiyorsanız, sevdiğinizle olmayı boşverin. Bir ev bulun, taşının. Sonra İski, Bedaş ve İgdaş'a gidin, abonelik işlemleri için 1 gün yetmiyor, 2.ci gün de koşturursunuz sabahın 8.30 'undan itibaren, şöyle bir dayak yemişe döner kendinize gelirsiniz o suratsız memurların tripleri karşısında. Adam senin işini yaparken öyle mutsuz öyle hazımsız ki, sanki anasına küfür etmişsiniz gibi bir ifade ile sizin evrak işlerinizi yapıyor.  Karşılaştığım en nazik çalışan Türk Telekom'daki taahhütlü aboneliğimi iptal eden bayandı. Bunun nedeni muhtemelen geçirdikleri faturalar sayesinde ayakta adam siktikleri için olabilir çok afedersiniz. Gittik kapattık kurtulduk. Gerçi şimdiki yeni evde Funda şişkosundan devr aldığımız uydunet internetini kullanıyoruz.

Ondan devr aldığımız için inşallah  bir bok çıkmaz altından.

http://www.youtube.com/watch?v=KlyXNRrsk4A&ob=av2e

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder